Zespół

Tomasz
Rutkowski

Radca prawny

Język: angielski
e-mail: t.rutkowski@pragmatiq.pl

 

Tomasz jest wspólnikiem w Kancelarii PragmatIQ, w której kieruje zespołem sporów korporacyjnych.

Z Kancelarią PragmatIQ związany jest od 2009 r., a więc od początku jej funkcjonowania. Tomasz zajmuje się doradztwem przy rozwiązywaniu sporów korporacyjnych. Ma doświadczenie zarówno w przygotowywaniu rozwiązań prawnych mających zapobiegać sporom, jak i w rozwiązywaniu powstałych już konfliktów m.in. doradzając jak skutecznie opuścić spółkę lub spłacić wspólnika. Pomaga rozwiązywać spory korporacyjne zarówno w drodze negocjacji poza salą sądową, jak i przed sądem, w tym reprezentując Klientów przed Sądem Najwyższym. Posiada również bogate doświadczenie w zakresie transakcji dotyczących sprzedaży firmy lub jej części. Brał udział w licznych procesach due diligence.

Ma szerokie doświadczenie w tworzeniu nowych podmiotów prawnych (spółki prawa handlowego, holdingi, stowarzyszenia, fundacje) oraz w ich restrukturyzacji (połączenia, przekształcenia, podziały). Doradzał wielokrotnie przy aportach przedsiębiorstw i ich zorganizowanych części. Jest wykładowcą i prelegentem na licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach. W 2019 roku został nominowany w konkursie "Rising Stars - Prawnicy liderzy jutra 2019". Współtworzył serwis mniejszosciowi.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Tomasz jest również współredaktorem książki "Spółka z o.o. w pytaniach i odpowiedziach". Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Specjalizacje

Specjalizacje Tomasza Rutkowskiego
Wybrane publikacje

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.