Nasza aktywność

Inicjatywy
społeczne

Organizujemy i wspieramy eventy o charakterze sportowym, artystycznym czy edukacyjnym oraz współpracujemy z fundacjami i stowarzyszeniami. Staramy się zmieniać codzienność na lepszą.

Sprawdź

Nasze inicjatywy
 
EKIDEN PragmatIQ

Sztafeta maratońska EKIDEN PragmatIQ organizowana jest od 2013 roku nad Jeziorem Malta w Poznaniu. 42,195 km razem to hasło sztafety EKIDEN PragmatIQ podkreślające jej główne wartości, a więc promowanie zespołowego biegania i wspólnego pokonania dystansu maratońskiego – wydawać by się mogło – nieosiągalnego dla przeciętnego biegacza. Stawiamy na integrowanie środowisk poprzez zdrową rywalizację i współzawodnictwo, a także wspaniałą zabawę.

 
Prawie Bajki

Co to znaczy być prawnikiem? Kiedy zawiera się umowę? Czy z prawem mają do czynienia tylko dorośli? Naprzeciw tym pytaniom wyszliśmy publikując serię książek Prawie bajki. Książki, które bawią i uczą, stały się też doskonałym pretekstem do dyskusji z dziećmi na temat prawa w codziennym życiu. Książki rekomendowane przez prawników, rodziców, pedagogów i dzieci.

 
Konkurs na plakat

Od 2017 roku organizujemy corocznie konkurs na plakat, w ramach którego przygotowywana jest także wystawa powstałych z tej okazji projektów. Inicjatywa organizowana jest we współpracy z II Pracownią Plakatu na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na UAP. W ramach konkursu mieliśmy okazję prezentować plakaty studentów pod hasłami: „PragmatIQ”, „2018 Rokiem Praw Kobiet – w 100. rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych”, „Okrągły stół 1989-2019”, „Brexit”, a także „Fake news”. Wszystkie te wątki były realizowane przez studentów jako jedne z prac semestralnych w II Pracowni Plakatu pod okiem prof. Eugeniusza Skorwidera i Szymona Szymankiewicza.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.