Nasza aktywność

Inicjatywy
społeczne

Organizujemy i wspieramy eventy o charakterze sportowym, artystycznym czy edukacyjnym oraz współpracujemy z fundacjami i stowarzyszeniami. Staramy się zmieniać codzienność na lepszą.

Sprawdź

Nasze inicjatywy
 
EKIDEN PragmatIQ

Sztafeta maratońska EKIDEN PragmatIQ organizowana jest od 2013 roku nad Jeziorem Malta w Poznaniu. 42,195 km razem to hasło sztafety EKIDEN PragmatIQ podkreślające jej główne wartości, a więc promowanie zespołowego biegania i wspólnego pokonania dystansu maratońskiego – wydawać by się mogło – nieosiągalnego dla przeciętnego biegacza. Stawiamy na integrowanie środowisk poprzez zdrową rywalizację i współzawodnictwo, a także wspaniałą zabawę.

 
Prawie Bajki

Co to znaczy być prawnikiem? Kiedy zawiera się umowę? Czy z prawem mają do czynienia tylko dorośli? Naprzeciw tym pytaniom wyszliśmy publikując serię książek Prawie bajki. Książki, które bawią i uczą, stały się też doskonałym pretekstem do dyskusji z dziećmi na temat prawa w codziennym życiu. Książki rekomendowane przez prawników, rodziców, pedagogów i dzieci.

 
Konkurs na plakat

Od 2017 roku organizujemy corocznie konkurs na plakat, w ramach którego przygotowywana jest także wystawa powstałych z tej okazji projektów. Inicjatywa organizowana jest we współpracy z II Pracownią Plakatu na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na UAP. W ramach konkursu mieliśmy okazję prezentować plakaty studentów pod hasłami: „PragmatIQ”, „2018 Rokiem Praw Kobiet – w 100. rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych”, „Okrągły stół 1989-2019”, „Brexit”, „Fake news”, "Fair/Unfair", a także "Komunikacja".

 
Konkurs na infografikę

W 2024 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy konkurs na infografikę we współpracy z Pracownią Grafiki Informacyjnej na UAP. Tematem konkursu było hasło „Sukcesja to mądre przekazywanie”, co na celu miało przedstawienie skomplikowanego procesu sukcesji w możliwie prosty sposób.

 
PragmatIQ Game

PragmatIQ Game to konkurs dla studentów z zakresu prawa handlowego i podatków organizowany przez naszą Kancelarię. Nagrodą główną jest 5.000 zł i oferta stażu w PragmatIQ. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w marcu 2022 r.

 
Szlachetna Paczka

Każdego roku, w okresie przedświątecznym, zespół Kancelarii uczestniczy w akcji "Szlachetna paczka" realizując potrzeby wybranej rodziny.

 
Fundusz Talenty

Kancelaria PragmatIQ wspiera stypendystów Funduszu Talenty, który pomaga finansowo utalentowanym uczniom i studentom z całej Polski.

 
Wydawnictwa artystyczne

Prawnicy potrafią być wrażliwi na sztukę, dlatego dofinansowaliśmy wydanie kilku albumów artystycznych: fotografii Wiktora Franko, a także wydawnicze cykle WODA i ZIEMIA Pawła Młodkowskiego.

 
Ekologia

Ze zrozumieniem i szacunkiem podchodzimy do natury, dlatego staramy się wdrażać rozwiązania przyjazne środowisku. Nie używamy plastikowych butelek, ograniczamy zużycie papieru dzięki dokumentom elektronicznym, fusami po kawie nawozimy rośliny, odzyskujemy energię słoneczną, a każdy jubileusz jest pretekstem do posadzenia nowych drzew w naszym ogrodzie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.