Zespół

Rafał
Szymkowiak

Radca prawny

Język: francuski, angielski
e-mail: r.szymkowiak@pragmatiq.pl

 

Rafał jest założycielem Kancelarii PragmatIQ. Jest radcą prawnym specjalizującym się w prawie podatkowym i prawie spółek.

W trakcie swojej ponad 30-letniej kariery zawodowej prowadził kilkaset procesów inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych, częstokroć przecierając szlaki nowej praktyce i wprowadzając innowacyjne rozwiązania prawne. Doradzał przy jednym z pierwszych przekształceń spółki cywilnej w spółkę z o.o., które zakończyło się przełomowym w tej kwestii orzeczeniem Sądu Najwyższego, uczestniczył w jednym z pierwszych pod rządami Kodeksu spółek handlowych procesie połączenia grupy spółek oraz przeprowadził jedne z pierwszych w Wielkopolsce przekształcenie sp. z o.o. w spółkę osobową oraz podział spółki z o.o. Z powodzeniem reprezentował licznych podatników w sporach o zwrot nadpłaconych podatków. 

Uczestniczył także w kilkudziesięciu transakcjach dotyczących przejmowania kontrolnych pakietów udziałów, spłaty ustępujących wspólników i pozyskiwania nowych inwestorów. Jego „marketingowe ADHD” widać w wielu inicjatywach kancelarii. Jest wykładowcą i prelegentem w czasie szkoleń, warsztatów i konferencji . Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W 2022 roku Rafał otrzymał wyróżnienie w prestiżowym rankingu Legal 500 EMEA

 

Specjalizacje

Specjalizacje Rafała Szymkowiaka
Wybrane publikacje

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.