Zespół

Maria
Ratajczyk

Prokurentka w PragmatIQ Księgowość, główna księgowa, konsultantka ds. prawa podatkowego

Język: angielski
e-mail: m.ratajczyk@pragmatiq.pl

 

Maria jest prokurentem w PragmatIQ Księgowość P.S.A., kieruje pracami zespołu księgowego i compliance.

Z PragmatIQ współpracuje od 2015 r. Dba o część organizacyjną i sprzedażową PragmatIQ Księgowość. Jest odpowiedzialna za nadzór merytoryczny nad pracownikami w zespole księgowym i compliance. Zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym i rachunkowym oraz doradztwem przy kształtowaniu odpowiednich struktur prowadzonej działalności przez klientów PragmatIQ Księgowość.

Dodatkowo Maria uczestniczy w projektach Kancelarii związanych z reorganizacją prowadzonej działalności gospodarczej, nadzorując podatkowe i rachunkowe aspekty związane z procesami przekształceń, aportami przedsiębiorstw, nieruchomości i innych składników majątku, transakcjami sprzedaży przedsiębiorstw oraz spółek, likwidacją prowadzonej działalności. Wspiera także klientów Kancelarii w weryfikacji rozliczeń podatkowych i księgowych.

Prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego i bilansowego w spółkach komandytowych i spółkach z o.o.  

Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na Wydziale Ekonomii, kierunek: Finanse i rachunkowość, specjalizacja: Finanse, audyt i podatki.

Posiada uprawnienia Głównego Księgowego, potwierdzone certyfikatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz kwalifikacje zawodowe w obrębie zawodu Specjalista ds. kadr i Specjalista ds. wynagrodzeń.

W 2022 roku Maria otrzymała wyróżnienie w prestiżowym rankingu Legal 500 EMEA

Specjalizacje

Specjalizacje Marii Ratajczyk

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.