Zespół

Aleksander
Gałek

Radca prawny

Język: angielski
e-mail: a.galek@pragmatiq.pl

 

Aleksander jest wspólnikiem w Kancelarii PragmatIQ, w której kieruje pracami zespołu prawa handlowego i prawa cywilnego.

Do Kancelarii PragmatIQ dołączył w 2010 r., wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywał w poznańskich kancelariach prawnych i w międzynarodowej firmie doradczej.

Aleksander specjalizuje się w procesach tworzenia, łączenia, podziału oraz przekształceń spółek. Wielokrotnie doradzał klientom w transakcjach zbywania przedsiębiorstw oraz kontrolnych pakietów udziałów (również w ramach transakcji typu management buy-out). Jego doświadczenie w tym zakresie obejmuje w szczególności negocjacje, prowadzenie due diligence oraz realizację umów sprzedaży udziałów. Aleksander wielokrotnie doradzał przy złożonych reorganizacjach obejmujących m.in. aporty przedsiębiorstw (ich zorganizowanych części) oraz transakcje wymiany udziałów.

Wspiera również klientów w sporach korporacyjnych i ma duże doświadczenie w procesach spłaty wspólników ustępujących ze spółek. Współtworzył serwis komandytowa.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W 2017 roku otrzymał nagrodę specjalną w konkursie "Rising Stars - Prawnicy liderzy jutra 2017". Został nagrodzony za wyznaczanie trendów poprzez umiejętne łączenie upowszechniania wiedzy prawniczej z działaniami marketingowymi kancelarii.

 

Specjalizacje

Specjalizacje Aleksandra Gałek
Wybrane publikacje

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.